Bruttó: 1 378 Ft
Bruttó: 968 Ft
Kérdése van? +36 30 704 6666
A védőkesztyűk gyakran előforduló ártalmak ellen védik a kezet, egyes esetekben pedig a kar egyes részeit is. A kézvédő eszközök közé az egyujjas, a két- és a háromujjas kesztyűk, valamint az ötujjas kesztyűk, a tenyér-, a kar- és alkarvédők, valamint az ujj- és a vállvédők tartoznak. Ezek egyik fajtája, a főként mechanikai behatások ellen védő vágásbiztos kesztyű.
A vágásbiztos kesztyűk speciális védőfelszerelések, melyek kiemelkedő ellenállást nyújtanak éles tárgyak okozta sérülések ellen. Elsősorban ipari, mezőgazdasági és szerelési munkák során alkalmazhatók, ahol a kéz fokozott védelemre szorul. Különböző anyagokból és védelmi szintekkel készülnek, hogy megfeleljenek a változatos munkaköri követelményeknek.
Leggyakrabban kevlar, acélszemes vagy karbonszálas anyagból készülnek, vagy azokon a részeken ilyen megerősítéssel rendelkeznek, ahol a munkakör sajátosságai miatt ilyen típusú veszélyek előfordulhatnak. Az 5 fokú skálán meghatározott vágás elleni védelmi képesség magasabb számmal jelölt változatai a fokozottan vágásálló kesztyűk. A vágás elleni védelem gyakran együtt jár a kiemelten átszúrás ellen védő (drót, fa, fém, üveg) tulajdonságokkal is. A tenyéren mártott fajtáknál az alapvető védelem mellett a finom fogás lehetősége is biztosított.
A kesztyűk alapanyaga a védőképességtől függően lehet:
Rugalmas, pontosan illeszkedő kialakításuk miatt más, eltérő veszélyek ellen védő kesztyűk alá is felvehetők.
Jellemzően élelmiszer feldolgozás, konyhai munkák, élezés és lemezmegmunkálás, üvegipar területén használják.
Egyes védőkesztyűk lehetnek csak a tenyér oldalon fokozottan vágásbiztosak és a felső részen beütés elleni védelemmel ellátva, ezek jellemzően a szerelőkesztyűk. Ide tartozhatnak még a műszaki mentés során alkalmazott magas szinten vágásálló és átlagon felüli, erős borítással rendelkező speciális kesztyűk.
Választás előtt fontos ellenőrizni, hogy az adott kesztyű alkalmas-e nedves körülmények közötti használatra és tisztítható-e amennyiben erre van szükségünk.
A védőkesztyűknek két fő szabványnak (EN 420, EN 388) kell kötelezően megfelelniük, továbbá egyes tulajdonságaik alapján külön kategóriákba sorolhatók.
EN420 szabvány:
EN388 szabvány:
Minden típusú kesztyűre érvényes, amit fizikai és mechanikai hatás ér. A védőkesztyűk esetében a védelmi szint az a szám, amely meghatározza a védelmi képességet a vizsgálati eredmények alapján. A legtöbb esetben a védelemnek 5 szintje állapítható meg, nővekvő sorrendben pedig nő a képesség. A kesztyűn található jelölő számok ebben a sorrendben követik egymást:
Vágásbiztos kesztyűket az alábi link alatt találhat:
www.munkavedelemplusz.hu/termekek/vagasbiztos-kesztyuk
A védőkesztyűk meghatározott ártalmak ellen védik a kezet, esetleg a kar egy részét is (a mandzsetta hosszától függően). A személyi védőeszközökkel szembeni követelmények műszaki leírását az egyes EN szabványok adják meg, amelyek közül a kesztyűkre elsősorban az alábbiak vonatkoznak
EN 374 - Vegyszerek és mikroorganizmusok ellen védő kesztyűk
EN 455 - Orvosi, egyszer használatos kesztyűk
EN 388 - Mechanikai ártalmak ellen védő kesztyűk
EN 511 - Hideg ellen védő kesztyűk
EN 407 - Hőártalom ellen védő kesztyűk
EN 1082 - Késvágások ellen védő kesztyűk
EN 421 - Ionizációs sugárzás ellen védő kesztyűk
EN 10819 - Antivibrációs védőkesztyűk
EN 420 - Általános követelmények
EN 60903 - Villamos feszültség ellen védő kesztyűk